Diabet

Diabetul zaharat

Postata de dan arnautu cu 12 ani in urma.

Am o matusa care a fost trecuta pe insulina dupa multi ani de tratament cu capsule.V-as ruga daca puteti sa-mi rasundeti,de ce nu-i scade glicemia sub 200 niciodata chiar si cu insulina de trei ori pe zi si cu un regim adecvat?A avut valori si peste 400.Ce ar putea sa faca?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul mătuşii d-vs trebuie adaptată doza de insulină, această acţiune trebuind instituită de un medic diabetolog