Diabet

Diabetul zaharat

Postata de bu 508dfi cu 12 ani in urma.

Bună ziua a m diabet zaharat tip 2, noninsulino dependent, cum pot să fac să am glicemia în limite normale, azi dimineață pe stomacul gol aveam glicemia 260, problema mare este că mi e greu să țin regim, poate cineva să mă ajute cu un sfat? Mulțumesc și vă doresc multă multă sănătate.

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

SARI

acum 12 ani

Am citit despre scortisoara, este un remediu foarte bun pentru cei care au diabet.
Ceaiul de vasc iarasi poate ajuta chiar la vindecare.
Sanatate

Medic Epuran

acum 12 ani

La valorile descrise de d-vs afecţiunea este foarte avansată. Probabil că simplul regim alimentar nu este suficient, deşi este obligatoriu. Va trebui să consultaţi un medic endocrinolog care să să vă stabilească un tratament (oral sau injectabil)

Dr. Bogdan Constantin Tunas

acum 12 ani

Trebuie sa treceti pe Insulina confort schemei pe care o va stabili diabetologul dumneavoastra. Trebuie sa cunosc raspunsul la intrebarile : ce greutate aveti si ce inaltime?

Dr. Tunas Bogdan

bu 508dfi

acum 12 ani

Bună seara dle doctor am 73 kg și 1,62 cm vă mulțumesc pentru răspunsul dvs.

Dr. Bogdan Constantin Tunas

acum 12 ani

Buna ziua,
Va recomand consultul diabetologic de care spuneam.
Dr. Tunas B.