diabet zaharat

Diabetul zaharat

Postata de Catalintal cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 51 de ani, si de 10 ani am o glicemie de 130-200, de 3 ani iau Siofor de 1000 de 2 ori/zi. Daca respect regimul alimentar am o glicemie de 130 daca manac o prajitura creste la 200, Ziua consum 2 l apa, As vrea sa va intreb de ce urinez noaptea de 2-3 ori.Ma confrunt de cativa ani cu infectii urinare am facut urocultura si nu a iesit ca as avea ceva, mentionez ca urina este galben - deschis nu are miros, dar totusi, am senzatia tot timpul de a urina.

Raspunsuri (3)

Dr. Mihalcea Madalina

acum 13 ani

in mod normal, la o glicemie peste 180 mg/dl, exista un mecanism prin care organismul incearca sa elimine excesul de zahar, prin urina, si de aici urinarea frecventa,
dar mai exista si alte cauze la care ar fi bine sa reflectati: beti apa seara in cantitate mult mai mare decat in timpul zilei
infectiile urinare la barbat nu sunt atat de frecvente la barbat cat la femeii, datorita unor diferente anatomice, acest lucru ar putea indica faptul ca ar exista unele probleme la nivelul prostatei sau la nivelul cailor urinare ( va recomand un consult urologic de specialitate)

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

diabetul dv. este dezechilibrat.daca nu reusiti prin regim si siofor sa aveti glicemii

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.