Diabet tip 2!

Diabetul zaharat

Postata de Faraoanu Edy cu 13 ani in urma.

Buna! Diabetul de tip doi provoaca probleme la respiratie si dureri in piept?
Astazi la ora 12 am facut test si mi-a iesit glicemia de 88.
La inceput, cand am fost diagnosticat cu diabest am avut glicemia de 124 si de atunci tot scade mereu cu trei zile in urma, dimineata am avut glicemia de 94, e cumva un pas spre vindecare sau ameliorare?

Raspunsuri (2)

Ion Albu

acum 13 ani

Pe formularele de analize glicemia normala trebuie sa fie mai mica de 115. Asa ca problema Dvs. este floare la ureche. Controlati-va glicemia odata pe saptamana pentru a nu depasi 115 unitati si incercati sa reduceti consumul de paine,zahar, dulciuri in general, fasole uscata, etc.(gasiti pe internet alimentatia bolnavului de diabet)

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz.