diabet tip 2 si complicatiile

Diabetul zaharat

Postata de marina burgheaua cu 10 ani in urma.

Bun ziua, am depistat diabetu ca, am slabit mult am inaltimea 1.78 si 51 kg si inainte aveam82 kg,in care urinam mult ,mancam mereu ca imi era foame,si hipertensiune arteriala . Fac mereu hipoglicemie ,cu tahicardie ,tremurat corp si tensiune arteriala mare . Am facut iste analize si am si o anemie din cauza la diabet. Intrebarea mea este ca de cand am diabetul simt bataila de inima in urechii, si alta problema ar fi mai mare ca intru in panica si imi tremura corpul, si am o neliniste in corp si cred ca,am pulsatile de inima in urechi?

Raspunsuri (2)

dorudopp

acum 10 ani

salut
n-ai voie sa faci hipoglicemii!
este tratamentul prost
scrie-mi te rog tratamentul- pastile sau insulina?
te pun pe picioare in 24 de ore. vorbesc seros.
nu te mai gandi la boala.
spune-mi te rog urmatoarele
-ce varsta ai, ce lucrezi si situatia familiala.
astept raspuns
doru dopp
[email protected]
-tel-0744550066

Ion

acum 9 ani

Buna ziua, sunt Ion, sotia mea de 77 de ani sufera de diabet tip 2, hipertensiune, cardiopatie și insuficienta cardiaca, neuropatie diabetica, reumatism poliarticular, arterita diabetica. Diabetul a aparult acum aprox. 22 ani. Urmeaza tratament cu: siofor, januvia 100mg, vitamax Q10, digoxin, clopidogel, betalok, xanax, prednison, aspenter, almacor, nitropector, prestarium, stomahic.
Sotia mea este mereu obosita, se dezechilibreaza si nu poate merge, are atrofie musculara.
Ce puteti sa ii recomandati ca sa isi imbunatateasca starea si sa o mai am alaturi in urmatorii ani.