diabet insipid

Diabetul zaharat

Postata de florentina291 cu 11 ani in urma.

unde pot merge sa fac niste teste ptr descoperirea diabetului insipid

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un endocrinolog.

NEAGU FLORENTINA

acum 11 ani

MULTUMESC PTR RASPUNS..MAINE SUNT PROGRAMATA.CUNOASTETI CUMVA VREUN ENDOCRINOLOG BUN IN GALATI?MULTUMESC

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, imi pare rau.

florentina

acum 11 ani

cine ma poate ajuta... am facut cam toate analizele ptr diabetul insipid,am facut chiar si RMN la hipofiza si testul cu restrictie de apa...in 5 ore am slabit 2 kg.si toate analizele au iesit bine.la fel si RMN.mai sunt niste analize la urina care trebuie facute.dar totusi cantitatea de apa este aceeasi..cam 10 litri in 24 de ore.stei cineva ce analize as mai putea face/va multumesc.

neagu florentina

acum 10 ani

buna ziua .am un baietel de 5 ani si 9 luni ,iar in urma efectuarii unor analize de rutine i-au fost descoperite aslo marit adica 1570 si vsh 24.am fost la doctor de specialitate si mi-a recomandat ospen 500 1 la 12 ore timp de 3 luni.dupa care sa repetam analizele.ma gandesc ca 3 luni in fiecare zi este prea mult.ma poate sfatui cineva cum e mai bine?va multumesc.