diabet de tip II

Diabetul zaharat

Postata de gheorghe175114482 cu 13 ani in urma.

am diabet de doi ani. Glicemia nu-mi scade sub 2.00 sau doua sute. Trebuie sa fac insulina?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Trebuie sa va consultati medicul diabetolog cat mai curand. Acesta va sti sa va spuna, in functie de diferiti parametri, daca este necesara insulina.

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

trebuie sa schimbati tratamentul si /sau regimul
daca locuiti in bucuresti ma puteti contacta si va garantez aducerea glicemiilor la 100 daca faceti ce va recomand