detoxifiere

Diabetul zaharat

Postata de elisabeta12138184 cu 13 ani in urma.

Am diabet zaharat tp 2 insulinonecesitanta de 3 ani ,varsta 49 ani.Se poate tine o cura de detoxifiere a organismului ?Si care ar fi cea m-ai potrivita?

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 13 ani

Un detoxifiant f. bun,ac***a in vedere si diabetul de tip 2.......este Aloe Vera gel- 97% gel stabilizat. Diabetul zaharat tip 2 [ al adultilor de peste 35-40 de ani ],poate fi reglat sau chiar vindecat prin consumul acestu-i gel. Sunt consumatoare de Aloe Vera de aproape un an de zile si ma simt f. bine.

constantin

acum 13 ani

daca imi transmiteti emailul va pot da o solutie naturista.

frincu ion

acum 13 ani

[email protected]

adrian celnic

acum 13 ani

Domnule Constantin,

Daca sinteti amabil sa imi trimiteti si mie solutia dvs naturista as aprecia mult de tot.

emailul meu este: [email protected]

va multumesc din suflet.

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

daca faceti trat cu insulina trebuie sa aveti minim 100 gr glucide din fructe,paine,lactate,si leguminoase obligatoriu si oricum riscati hipoglicemii daca nu va reduceti dozele de insulina in functie de glicemii.In rest legume puteti manca la liber