despre alimentatie la diabetul zaharat

Diabetul zaharat

Postata de anca009 cu 11 ani in urma.

Tatal meu are diabet zaharat,iar o cunostiinta ia recomandat sa manance in fiecare zi o cantitate de miere de albine cu samburi de nuca,sa fie ok?adica nu-i face rau?????

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Depinde de cantitatea de miere consumata. In principiu, mierea nu este recomandata deoarece creste nivelul glicemiei. Este indicat sa discutati cu medicul nutritionist.

anca009

acum 11 ani

multumesc!