depistare diabet

Diabetul zaharat

Postata de MIRCEAMARIUS cu 13 ani in urma.

Acum o luna de zile am avut glicemia 140,ziua urmatoare 132,peste o saptamana 116,peste o alta saptamana 111 si ieri 82.Am fost la un doctor si mi-a zis ca am diabet zaharat.Imi spuneti va rog opinia dumneavoastra

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Va rog sa descrieti in ce conditii au fost prelevate probele pentru glicemie (momentul zilei, daca ati mancat inainte si cand etc).

MIRCEAMARIUS

acum 13 ani

Buna dimineata,

Analizele au fost luate la ora 8 dimineata pe nemancate.Am inceput o dieta dar analiza in care mi-a iesit 111 era inainte sa incep dieta si sa iau Sortis deoarece am colesterolul mare.

k_ticab

acum 13 ani

pentru reglarea colesterolului exista si tratamente naturiste care iti regleaza si nivelul altor lichide sangvine.Incearca un tratament cu catinofort

Dr. Gavrila Loreta

acum 13 ani

pentru a primi diagnosticul de diabet trebuie sa fiti consultat de un medic specialist diabet-nutritie care va va face investigatii suplimentare. Pentru programere aveti nevoie de bilet de trimitere medic de familie si adeverinta de asigurat. Programari la tel 021.319.86.36 CMI Dr Gavrila Loreta, diabet, nutritie, boli metabolice, str. Grozovici nr 2-8

MIRCEAMARIUS

acum 13 ani

Buna ziua,

Am fost la un medic specialist si fara sa-mi faca o investigatie suplimentara a afirmat ca sunt bolnav de diabet deoarece am avut doua valori peste valoarea maxima.

andreutza:)

acum 13 ani

eu am diabet.si datorita colesterolului marit am si glicemiile un pic mai mari.cel putin asa mi sa spus.daca luati sortis probabil e un diabet tip 2.sunteti supraponderal?

k_ticab

acum 13 ani

in ce nivel de stres te incadrezi?Este un motiv foarte important

MIRCEAMARIUS

acum 13 ani

Destul de ridicat.Lucrez in vanzari si administrez o zona destul de mare