Cu ce putem scadea glicemia fara medicamente

Diabetul zaharat

Postata de wizard1977 cu 8 ani in urma.

Am 40 de ani , si am facut intamplator o glicimie din deget care a iesit mult prea mare 302 . Rog un medic nutritionist sau cineva care este in masura sa-mi recomande ceva naturist pentru a o putea scadea si a o mentine in valori normale .
Nu as vrea sa recurg tratament de sinteza , deocamdata vreau sa incerc ceva naturist .
In prima faza am luat ceaiuri,diabecon tablete si diavit . Momentan nu am mai luat-o de o saptamana (gliciamia) .Vreau sa merg sa fac o analiza de sange sa fiu mai sigura . Va rog daca puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi , mi-ar fi de folos . Va multumesc !

Raspunsuri (2)

Gabriela

acum 8 ani

Buna ziua,
Puteti incerca suplimente naturale pentru reglarea glicemiei.
Pentru mai multe detalii imi puteti scrie pe adresa: [email protected].
Multa sanatate.

eliza2016

acum 7 ani

Cel mai simplu este sa eliminati din alimentatie tot ce contine zahar. Veti vedea imediat schimbarile in bine.