Credeti ca are diabet copilul meu?

Diabetul zaharat

Postata de MadaB cu 2 ani in urma.

Buna seara!In urma analizelor de rutina anuale,glicemia baietelului meu de 2 ani si jumatate a iesit crescuta si mai exact 106.92 asa ca i-am repetat analizele dupa aproximativ doua luni si am efectuat si altele pe langa pentru a ne asigura ca nu are o problema.Acum sunt foarte ingrijorata deoarece analiza la sange de insulina a iesit foarte mica si anume 1.7 insa glicemia in parametrii de data aceasta si anume 73.7 si Hemoglobina glicata este in aparametrii normali insa aproape de limita de sus si anume 5.09.sunt efectiv disperata pana cand ajungem la medic.va rog daca se poate sa ne ajutati.ti sa precizez ca suntem in plin proces de colaborare cu un Dr Alergolog pentru a depista la ce anume este copilul alergic fiindca IgE total este foarte mare 192 asta in cazul in care este vorba despre alergie.Nu stiu daca influenteaza acesti anticorpi nivelul scazut al insulinei.va multumesc pentru orice raspuns!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/primele-semne-ale-diabetului-la-copii-ce-trebuie-sa-aiba-parintii-in-ved_17715