constipatia la diabetici

Diabetul zaharat

Postata de maxxx cu 13 ani in urma.

cum se scapa de constipatie rapid (deja are 9 zile de cand nu a mai iesit).De trei zile ia cate o lingurita de ulei de ricin si nici un semn pana acum.Este cumva posibil ca din aceasta cauza sa i se fi umflat picioarele si vad ca a inceput si mainile un pic,sau asta sa intamplat de la altceva?VA MULTUMESC

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Eu cred ca fiind de 9 zile...se impune o clisma!!

Adrienne

acum 13 ani

De trei ori pe zi [ pentru inceput ], se pune intr-o cana o lingurita de miere si trei linguri de tarate de grau de la plafar. Se completeaza cu apa, de preferinta plata, se amesteca si se bea. Rezultatul este garantat.

Adrienne

acum 13 ani

Se poate renunta la miere............

florin

acum 13 ani

Uite incearca Biotics. Merge bine si la diabet, fara probleme.

brenda

acum 13 ani

Doamne fereste!!!! Mai traieste???? Chiar nu ti-ai dat seama ca trebuia sa mergi cu "persoana" la DOCTOR!!!!!

prichindika

acum 12 ani

si eu am trecut prin aceste momente oribile chiar azi .. dim cand am mers la toaleta am vazut k nu pot face nimic oricat m-as chinuii... am tinuto asa toata ziua si acum seara am citit tot felul de pareri pe net ...si din toate am cules cate ceva. am mers la magazin si am cumparat o punga de prune uscate 2 iaurturi activia si un suc natural de struguri. am mancat vreo 10 prune dupa care am mancat un iaurt si am baut suc pana nam mai putut. dupa 10 min am mers la baie si intradevar cu ceva chinuri am reusit sa scap. acum ma simt foarte bine cu exceptia durerii.... daca treceti prin asa ceva va recomand cu caldura remediul acesta eu asa am scapat si rapid. :)