Chestionar diabetici

Diabetul zaharat

Postata de alinutza_biskrem cu 12 ani in urma.

As aprecia foarte mult daca ati completa chestionarul de mai jos =>>>
www.isondaje.ro/sondaj/226947667/
Este un chestionar destinat bolnavilor de diabet, rezultatele urmand sa fie utilizate in scop academic (lucrarea de disertatie). Nu dureaza mai mult de 10 minute, va mutumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Lastun Irina

acum 12 ani

mi-am luat glicemia la ora 15 si am avut valoarea de 147 vreau sa stiu daca este vre-un risc de diabet ,vreau sa mentionez ca nu am mancat nimic dulce in afara de o ciorbita de ardei umplut...multumesc

rozalia

acum 12 ani

am 67 ani si in ultimii ani am facut mai des analize si am fost cu glicemia la limita 1o3,1o5, ultima data in 22 martie a.c am avut 1o3, azi am repetat analizele intrucat am colesterolul marit am afcut un tratament naturist si am vrut sa vad daca a ajutat ceva. am repetat si glicemia care a fost 121. sunt infirma de picior si miscare multa nu prea pot face,dar din pacate imi plac dulciurile.Pina acum nu am avut probleme.exista un risc dupa cum vad,ce am de facut ?

......

acum 12 ani

scrie cineva , aici cu experienta?pfr

bianca

acum 12 ani

are nevoie de hormoni de crestere?ac***a hipoglicemia la nastere de 0,48?multumesc