Ce se intampla daca iau Glucophage fara sa am diabet?

Diabetul zaharat

Postata de Karina6 cu 4 ani in urma.

In timpul unei diete pentru slabit mi s-a recomandat Glucophage. Aveam glucoza 76. Dupa 8 luni, glucoza a crescut la 100. Mentionez ca in aceasta perioada am urmat dieta: fara dulciuri, fara paine si fainoase.
Asa ca, repet: Ce se intampla daca iau Glucophage fara sa am diabet?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

Utilizator11701515358

acum 4 luni

Va rog să-mi spuneți dacă 117 este început de diabet? Am glanda ondulara autoimuna și sunt ponderala.Pot sa iau Siofor? VA MULTUMESC