carnet de conducere

Diabetul zaharat

Postata de lavinia.s cu 13 ani in urma.

buna seara! ma numesc lavinia si am dz de 14 ani. doresc sa stiu daca pot sa dau pentru permis de conducere ac***a aceasta boala. multumesc

Raspunsuri (2)

Omnia

acum 13 ani

Buna Lavinia,
Sigur ca poti sa iti iei permisul, doar ca exista 1 conditie diferita fata de persoanele perfect sanatoase:

"In cazul celor care sufera de diabet zaharat si urmeaza un tratament medicamentos, trebuie sa aiba in vedere ca intervalul dintre examinarile medicale nu trebuie sa depaseasca 5 ani"

Multa bafta!

lavinia.s

acum 13 ani

multumesc frumos!