care pot fi simtomele unui inceput de diabet?

Diabetul zaharat

Postata de amitroaiei cu 11 ani in urma.

Care sunt simtomele diabetului zaharat?De cateva luni consum la cina doar dulciuri.Acum am inceput sa transpir,cateodata vomit mma simt slabita si am ameteli.Credeti ca voi putea face diabet?multumesc.

Raspunsuri (2)

eva40

acum 11 ani

Daca ai grupa de sange B3,este mai probabil dar nu sigur.Diabetul se instaleaza in timp,nu doar din motivele sus mentionate.Consuma 1000mg< Chromium max 500 >picolinat pe zi,adica 2 capsule si echilibrezi usor glicemia.Acest lucru ar trebui sa faca cei care au diabet zaharat tip 1
Nu cred ca ai diabet.Daca vrei ,ma poti contacta la adresa
***@yahoo.com

dorudopp

acum 11 ani

buna
ai intrebat ceva si ti se raspunde altceva.
primele senzatii sunt urmatoarele
-oboseala
-sete continua
-urinare deasa si cu frecventa crescuta si noaptea
-impayenjenire a ochilor
deci nu ai diabet
fa-ti niste analize de sange si prezinta-te la medicul de familie
vlad
sanatate