buna

Diabetul zaharat

Postata de cu 14 ani in urma.

Am si yoo o intrebare....in urma cu 3 ani am fost descoperita cu diabet .Medici din romania mi-au dat diabecom.urmand tratamentul 3 luni.De cand am plecat din tara nu am mai luat nimic in schimb de 2 ani am luat foarte mult in greutate si nu mai pot slabi.Credeti ca cauza e diabetul? Mentionez ca rezultatele aici nu sunt tocmai bune dar nici rele...glicemia nu a crescut mai mult de 130mg....sa ma preocup si sa merg la diabetolog?..va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

Din cate stiu daca ai diabet trebuie sa tii si un regim pe masura. Si ca sa-ti raspund la intrebarea ta - da, te poti ingrasa. Poftele te fac sa mananci mai multi carbohidrati; iar
consumul de carbohidrati iti starneste foamea in loc s-o potoleasca. Ar fi bine sa mergi la medic sa vezi cum stai cu sanatatea. Numai bine

acum 14 ani

Iti multumesc mult pentru raspuns!...multa sanatate si tt ce iti doresti:*