Berea si Diabetul 2

Diabetul zaharat

Postata de lutzuku cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am 63 de ani, iar de Mos Nicolae am primit un cadou frumos de la doctor.....confirmarea ca am diabet 2. Fiind "incepator " , am o intrebare : pina acuma am baut doua beri pe zi..........trebuie sa-mi schimb tabietul sau nu ??? In rest accept cu stoicism pastilele.......Multumesc pentru raspuns....daca o fi vreo unul

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, intrucat berea se afla pe lista cu alimentele interzise in diabetul zaharat.

lutzuku

acum 11 ani

Daca-i musai ...cu placere ......! Voi renunta la bere, si va multumesc pentru raspuns !

Gabi Cismaru

acum 11 ani

Puteti gasi cateva raspunsuri la intrebarile despre diabet pe acest blog si puteit urmari acest film in care se arata cum se poate controla diabetul. http://myiulia.blogspot.com/

Greseala

acum 11 ani

Atat dieta diabetica cat si pastilele fac ca orice incepator diabetic sa devina un diabetic ireversibil si din ce in ce mai bolnav. Medicamentelor date care sunt comod de luat insa produc atatea boli incat medicina nici nu mai are nume pt. toate. Printre acestea sunt si impotenta, boli de inima, etc.
Caci medicamentele date au efecte secundare. Aproape orice diabet se poate vindeca respectand
anumiti factori insa odata incepand tratamentul comod, aceasta sansa este eliminata.
Succes la inghitit pastile, la inceput pt, diabet, pe urma pt. altele....
Pana si aceea dieta este complet gresita desi pare buna, insa daca nu ar fi asa multi ar remarca ca nu au de fapt nevoie de pastilele acelea...si ca sa nu se prinda dieta e conceputa de asa natura ca sa
faca de fapt mereu rau ca sa fie nevoie mereu de pastile.... medicina e interesata in c***a si tratament, nu in vindecare. Dau un milion de euro celui care imi arata un pacient vindecat de diabet cu medicamente chimice sau hormoni sintetici...nu exista, nu trebuie sa va osteniti degeaba.

MIHAI

acum 10 ani

DACĂ NICI DIETA NICI PASTILELE NU AJUTĂ ATUNCI CE? SPUNEMI SI MIE, TE ROG