aparat glicemie

Diabetul zaharat

Postata de Parschi cu 12 ani in urma.

Sunt recent diagnosticata ca diabetica,am 79 de ani si as dori daca se poate sa aflu ce facilitati am daca sunt asigurata la casa nationala de asigurari de sanatate in sensul ca daca beneficiez de testere si aparat masurat glicemia gratuit,si ce trebuie sa fac pentru al obtine.Va multumesc

Raspunsuri (1)

dr alberto manciulea

acum 12 ani

poti suna la 0722456206,pt a primii un ap glicemie cu compensare la pretul de 68 de lei,testele costa tot 68 lei 50 de bucati. pt pacientii fara insulina aceasta e cea mai economica solutie