amorteala picioare

Diabetul zaharat

Postata de Axinte1 cu 11 ani in urma.

Frecvent imi amortesc picioarele ,chiar si mainile uneori , simt un fel de furnicaturi ,mai ales in picioare ,indeosebi cand stau fix pe scaun ,de ex la calculator .Daca ma misc se mai diminueaza .Adesea ,mai ales cand ies afara vad ca prin ceata ,daca umblu mult parca se mai limpezeste privirea.Am 63 de ani.Mi-am luat glicemia 220 .Poate imi dati un sfat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca valoarea glicemiei pe nemancate depaseste 126 este indicat sa consultati medicul diabetolog. Simptomele descrise sunt nespecifice.

Axinte1

acum 11 ani

multumesc, azi dimineata pe nemancate glicemia era 76 sper ca e de bine

Axinte1

acum 11 ani

multumesc , azi dimineata pe nemancate glicemia era 76 ,cred ca e bine ,cred ca oricum trebuie sa fac mai multa miscare si mai putin la calculator ,plus un regim alimentar adecvat ,fiindca sunt obeza ,oricum mersi pentru raspuns