alina

Diabetul zaharat

Postata de b.alyna.b cu 10 ani in urma.

imi puteti spune atunci din ce cauza mi se usuca gura si mma simt molesita?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Catrinel Macovei

acum 10 ani

Buna ziua,
informatiile Dvs. sunt prea sumare pt. un diagnostic. Problemele pot merge de la un diabet nou cu glicemie mare, la probleme ORL, care va determina sa respirati pe gura in timpul noptii si sa nu va odihniti suficient, probleme digestive, medicamente nou introduse, etc. Cele doua acuze pot avea aceeasi cauza sau cauze diferite. Faceti un test de glicemie, cel putin sa excludeti diabetul.