Adevar sau sperante desarte ?

Diabetul zaharat

Postata de ana_maria_v cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Ce parere aveti despre cartea "7 modalitati de a invinge Diabetul " ? Am descoperit de curand aceasta carte si din recenziile citite despre acesta carte mi-am creat mici sperante ca tatal meu se poate vindeca de o boala despre care se spune ca nu are remediu: Diabet zaharat de tip 2 ! Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (3)

Dragos

acum 10 ani

Am o solutie pentru dvs
Am vazut rezultate cu o terapie.
Te pot pune in legatura cu un medic de la noi.
Detalii la email : [email protected]

DDANIELS

acum 9 ani

Buna,ma numesc Daniel,am dz tip2 de anul trecut si sunt interesat de [email protected]

Madalin

acum 10 ani

Pe 15 Iulie 2012 am facut un set de analize. Glicemie - 124, Hemoglobina Glicozilata - 7,4. Nu am luat in serios problema, crezand a este o tulburare de moment a glicemiei; totusi, in fiecare an cand am facut aceste analize am fost intrebat daca am mancat ceva dulce sau am baut cafea (se intelege ca am raspuns de fiecare data cu Da). Am refacut aceleasi analize pe 10 Ianuarie 2013 si am fost diagnosticat cu Diabet Zaharat tip II. Glicemie - 127, Hemoglobina Glicozilata - 7,7. Am tinut un regim clasic de diabet combinat cu Glucophage XR 500 mg timp de 3 luni. Mentionez ca nu am facut nici un fel de rabat de la acest regim, l-am respectat intocmai cum mi-a fost prescris de catre medicul diabetolog. Pe 11 Martie 2013, am refacut aceleasi analize. Glicemie - 96, Hemoglobina Glicozilata 6,1. Nu am mai luat Glucophage, dar am tinut in continuare acelasi regim (destul de lejer) si nu am mai avut probleme. Acum am Glicemia 96-98 dimineata, 148-153 la doua ore dupa masa de pranz si 10-16 seara. Nu am citit cartea mentionata de tine, dar am facut intocmai ce mi s-a spus de catre medic. In concluzie, Diabetul Zaharat tip II ESTE REVERSIBIL. Mult succes tatalui tau!