151 inseamna diabet?

Diabetul zaharat

Postata de claudyya4u cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Tatal meu a avut glicemie 113. A facut intravenos sambata o glucoza mica. Glicemia a crescut la 147 duminica si la 151 luni. Are diabwt sau glucoza lucreaza mai multe zile? E nevoie de medicamente? Multumesc

Raspunsuri (2)

Sorina Dumitru

acum 9 ani

Este nevoie de un consult medical!!!Nu mai luati medicamente dupa ureche!Glicemia pe care o are indica prezenta diabetului,sau o are marita datorita unor factori externi.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa fie evaluat de catre medicul diabetolog.