124 este glicerina mare?

Diabetul zaharat

Postata de Ivanadriana cu 11 ani in urma.

Buna! fetita mea are 1 an si 7 luni si i-am luat analizele seara pe la 5-6 . i-a iesit glicemia 124. este mare?

Raspunsuri (4)

Anonim

acum 11 ani

Am un copil cu DZ 1. Nu este mare glicemia. Alimentatia este cheia sanatatii. Sa manance multe fructe, legume ( de sezon, daca nu asta e) si va fi sanatoasa. Sanatate.

bogdaneko

acum 11 ani

incercati sa ii luat dimineata pe nemancate ar trebuii sa fie 70-110 iar dupa masa

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru un diagnostic de diabet zaharat este necesar sa aveti cel putin 2 glicemii masurate dimineata pe nemancate ce depasec 126mg/dl.

Ivanadriana

acum 11 ani

multumesc mult pentru raspunsuri. Pediatra mi-a spus ca nu e o valoare mare deoarece a fost luata seara ,dar am vrut sa o aud si de la altii ca sa fiu sigura!