120 pe nemancate

Diabetul zaharat

Postata de SanduDany cu 11 ani in urma.

Buna seara,mia esit glicemia 118 o data iar dupa 3 zile 120,ce regim trebuie sa respect,multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati medicul diabetolog/nutritionist care sa va explice regimul.

Bostan Cristian

acum 11 ani

Salutare nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca gicemia de 120 nu este o glicemie mare chiar daca este pe nemancate alimentatia nu este singura care poate ridica glicemia glicemia poate creste si in raport cu stresul oboseala de zi cu zi..... deci stai linistit ea mai creste si in raport cu varsta in orice caz incearca sa eviti pe cat posibil grasimile si zaharurile grasimile pentru ca grasimea se transforma in corp in zaharuri bafta