Posibil diabet tip 2?

Diabet de tip 2

Postata de Eugen cu un an in urma.

Buna ziua. Acum un an de zile aveam toate simptomele unui diabet de tip 2 (urinari foarte dese, sete groaznica, amorteri la degete si umflaturi, vindecari ale ranilor foarte incete, disparitia parului de pe picioare in anumite zone etc). Am urmat o dieta ketogenica si mancat intermitent toate simptomele au disparut dar si majoritatea kilogramelor mele, ajungand la 60 kg la 1,9 m. Nu am fost nici pana azi la doctor sa primesc un diagnostic clar dar vreau sa va intreb in special si despre dieta daca sa o urmez in continuare stand pe un nr foarte redus de carbohidrati este bine facandu-mi griji ca nu-mi mai permit sa slabesc? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/8-semne-de-avertizare-a-prezentei-diabetului-de-tip-2_8541