De ce, uneori, în urină se poate observa un sediment închis la culoare?

Diabet de tip 2 Afectiuni ale rinichilor

Postata de MembruMobileApp1516875673 cu 6 ani in urma.

Sedimentul nu e vizibil tot timpul în urină. Aș descrie sedimentul cu pe o scamă mare, neagră. Menționez că sunt bolnav de diabet tip II, insulino-dependent de 21 de ani. Jetul de urină nu are presiune de câțiva ani și peste noapte mă trezesc o dată pentru a urina. Am vârsta de 62 de ani împliniți. Ultima analiză de urină, efectuată în urmă cu câteva luni, a fost normală, nefiind prezent sedimentul descris, deși apare câteodată de mai multă vreme.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/testul-de-urina-culoare-ph-prezenta-nitritilor-si-a-proteinelor_8800