Cine îmi poate inerpreta?

Dezechilibrul pH-ului vaginal Infectie vaginala Vaginita bacteriana

Postata de Utilizator11554739668 cu 4 ani in urma.

Am făcut câteva analize la o secreție vaginala și așa mi a ieșit :

Celule epiteliale poligonale : frecvente
Celule epiteliale rotunde: absente
Celule cu aspect de clue-cell: prezente
Leucocite : rare
Hematii: absente
Levuri : absente
Trichomonas vaginalis: absent
Flora microbiana : frecventa, reprezentata de cocobacili Gram negativi bacili incurbati Gram negativi
Lactobacili : 0
Gardner Ella : >30
Mobiluncus: 5-30
Scor microscopic de pozitivitate : 10

Ce înseamnă toate? Influențează cu ceva!? Sunt gravidă în 12 săptămâni. Îmi puteți spune vă rog!?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966.