un tratament va rog

Dezechilibrele hormonale

Postata de mikaela81 cu 14 ani in urma.

Va rog ajutatima,ca nu mai stiu ce sa fac,acu vreo 2ani a inceput sami creasca par pe mamelon si intre sani,de la buric in jos,acu si pe fata si gat,care o fi problema va rog sami spuneti un tratament,va rog mult

Raspunsuri (4)

elena

acum 14 ani

Cred ca ai o dereglare hormonala(exces de hormon masculin). Nu-ti poate recomanda nimeni un tratament, fara o consultatie. Tratamentul luat la intamplare, iti poate deregla mai tare organismul. Trebuie sa mergi la endocrinologie pt consultatie si dozaj hormonal corespunzator. Nu lua alte tratamente inainte de a merge, deoarece nu ies rezultatele corecte si nu poti primi tratament eficient.Succes!!!

mikaela81

acum 14 ani

va multumesc pt raspuns

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Localizarea parului este determinata de functionarea glandelor sexuale si suprarenale. Pilozitatea de tip viriloid la femei poate proveni din functionarea in neregula a acestor glande.
Este necesar sa faceti un consult endocrinologic si dozari hormonale, precum si o ecografie ovariana pentru a exclude prezenta ovarelor polichistice.

nicoleta

acum 14 ani

ce sfaturi imi da-ti ptr infecti urinale ms