tulburari hormonale?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Dyia cu 15 ani in urma.

am 27 de ani si imi creste tensiunea brus zilnic (si chair noapta in somn) la valori mari de 16cu11.asta doar de 4 ani de cand am nascut . ceva s-a intamplat cu mine-hormonal - in timpul sarcinii sau in timpul nasterii.am facut analizele de glanda tiroida-sunt in limite normale,de cortizol -e putin crescut-17-cetosteroizi sunt si ei crescuti si catecolaminele urinare (noradrenalina si dopamina )sunt si ele crescute.am facut rmn la suprerenale care e normal si rmn la hipofiza unde zice ca in loja posterioara se distinge o imagine de cca 3 mm posibil microadenim hipofizar incadrabil ca normal. sincer nu intelg nimik adica e ceva dar e normal sa fie?sau nu e nimik si oarea acel microadenom sa fie surasa starilor mele de ametela slabiciune durerel la inima amorteli in maini si picioare dureri de cap(aici la frunte in fata)si ami ales acele cresteri bruste de tensiune zilnice si chiar si noaptea .va rog sfatuiti-ma ce sa fac unde sa ma indrept care sa fie oare cauza acestor descarcari de catecolamine?>multumesc!

Raspunsuri (3)

carmen610

acum 15 ani

UNII MEDICI RECOMANDA DIN MEDICINA ALTERNATIVA PRODUSE CARE CONTIN HORMONI VEGETALI NATURALI, VITAMINE, ETC. CUM AR FI SOIA SI ROYAL JELY SAU LAPTISOR DE MATCA. CRESTEREA PARULUI PE FATA INDICA SIGUR O DEREGLARE HORMONALA. SLABICIUNILE, AMORTELILE SI DURERILE DE CAP INDICA O ATENTIONARE SERIOASA A STARII DE SANATATE, FACETI-VA ANALIZELE! IN URMA SARCINI SE POATE CA ORGANISMUL D-VOASTRA SA FIE DEVITAMINIZAT. MAI POATE FI SI O CAUZA PE CARE UNII MEDICI O IGNORA, STRESUL CREAT DE COPIL MAI ALES DACA E UNUL CARE PLANGE SI NU VA LASA TIMP SI PT. D-VOASTRA.

TIMOFTE111886

acum 15 ani

cred ca se poate rezolva,nu stiu ce a spus medicul dar putem vorbi [email protected]

TIMOFTE111886

acum 15 ani

Se pare ca pe cineva a deranjat si nu stiu dece ptentru ca ce am scris ieri au fost sterse dar las adresa de mail [email protected]