Tratament naturist adenom hipofizar

Dezechilibrele hormonale

Postata de parafian cu 10 ani in urma.

Ma numesc Elena, sunt din Botosani, am 55 ani. Am facut un RMN la Euromedic Iasi unde am descoperit ca am un adenom hipofizar de 4,5 mm. Analiza la prolactina este de 20,9 ng/ml. Daca cineva s-a confruntat cu aceeasi problema si cunoaste un tratament naturist va rog din suflet sa imi comunicati si mie despre ce este vorba. Urmez un tratament pentru 2 luni cu Dostinex 0,5 mg 1/4 la 5 zile.

Raspunsuri (1)

Gaby

acum 10 ani

Buna Elena,
ma confrunt si eu cu aceeasi probl.,nu stiu tratament naturist dar stiu ca tb sa fac trat. pentru o perioada mai mare..... acel adenom tb sa se absoarba daca nu....E OPERABIL....