Tratament hormonal - Androcur + Logest

Dezechilibrele hormonale

Postata de Denisse23 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Denisse si am 21 de ani. Astazi am fost la un medic endocrinolog in urma efectuarii unor analize medicale, analize recomandate de medicul respectiv din cauza intreruperii ciclului menstrual in urma cu 7 luni + prezenta hirsutismului (care nu este grav).
FSH-ul, LH-ul si prolactina sunt in limite normale, in schimb testosteronul liber este marit( 6.1 pg/ml) in conditiile in care val normala este

Raspunsuri (2)

Denisse23

acum 10 ani

Imi cer scuze pentru incompletitudinea mesajului de mai sus, l-am trimis din greseala si observ ca nu il pot sterge/edita. Rescriu mesajul meu mai jos:
Buna ziua,
Ma numesc Denisse si am 21 de ani. Astazi am fost la un medic endocrinolog in urma efectuarii unor analize medicale, analize recomandate de medicul respectiv din cauza intreruperii ciclului menstrual in urma cu 7 luni + prezenta hirsutismului (care nu este grav).
FSH-ul, LH-ul si prolactina sunt in limite normale, in schimb testosteronul liber este marit( 6.1 pg/ml) in conditiile in care val normala este

Denisse23

acum 10 ani

Observ ca exista o limita maxima de caractere, limita ce nu este specificata (nu ma asteptam la asta). Imi cer scuze din nou, voi posta pe alte forumuri.