tratament hipotiroidita autoimuna

Dezechilibrele hormonale

Postata de viansi cu 11 ani in urma.

As vrea sa stiu daca este obligatoriu tratament cu eutyrox pentru aceasta boala. Iau acest tratament de 10 luni si nu am vazut nici o ameliorare.
Se poate face tratament si cu medicamente naturale?

Raspunsuri (2)

colnago

acum 11 ani

Ca tratament natural, dar doar complementar, este bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Odata stabilit diagnsticul de hipotiroidie este nevoie sa urmati tratament cu eutirox. Acest tratament se ajusteaza periodic in functie de valoarea TSH-ului motiv pentru care este indicat sa evaluati periodic aceasta analiza ( la 3 luni) si sa consultati medicul endocrinolog.