tratament cu Euthyrox

Dezechilibrele hormonale Suprimarea tsh

Postata de crinela anca cu 11 ani in urma.

daca analizele TSH si T4 au iesit in limitele normale trebuie sa mai continui tratamentuln cu Euthyrox sau nu?eu am hipotiroidism si urmez tratament de 2 ani.ultimele analize au iesit bune dar medicul mi-a recomndat sa iau 100mg in continuare .este bine sau nu/multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Analize dumneavoastra au iesit in limite normale tocmai datorita tratamentului. Daca veti inceta sa luati eutirox riscati ca hipotiroidismul sa devina activ. Respectati recomandarile medicului specialist.

eva40

acum 11 ani

Medicul are totinteresul sa va dea pe viata medicamentul sus mentionat.Astfel este aparat de lege si asigura c***aa permanenta medicamentului .El procedeaza cum crede ca este mai bine...pentru el.Dvs ar trebui sa depistati cauza bolii si s-o tratati.
As avea mai multe intrebari de pus.Daca vreti,scrieti-mi la adresa
***@yahoo.com
Luati tratamentul mai departe,nu-l scoateti doar cu ajutorul medicului