tratament adecvat sau nu?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Marcela Elena127225 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am 59 ani si dupa ce am facut analize pt.hipotiroidie,care au fost in limite normale atit TSH cit si T3,T4 si inca unapt anticorpi,la ecografie doctorul a spus ca am noduli tiroidieni si mi-a recomandat L-tiroxi de 50 si Jodit de 200 nanograme,cite o tableta zilnic.Sa iau sau nu acest tratament,avind in vedere ca toate analizele sunt in limite normale(repetate de 2 ori).Multumesc

Raspunsuri (1)

Csara

acum 13 ani

Probabil medicul a tinut cont de dimensiunile nodulilor tiroidieni si v-a dat tratamentul respectiv pentru a tine sub control actiunea acestora....