tiroida

Dezechilibrele hormonale

Postata de cruise cu 10 ani in urma.

buna ziua,de o saptamana mia aparut sub nodul lui Adam o umflatura care usor apasand pe ea ma cam doare,nu am mai avut niciodata asa ceva...e ceva grav ?
am 48 ani o viata sportiva sunt zic eu foarte sanatos ,putin alarmat acum cu aparitia asta noua pe gat....?
cu respect astept un raspuns.....va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati, pentru inceput, medicul de familie pentru evaluare. Ulterior, probabil va fi nevoie de investigatii imagistice: ecografie, tomografie, etc, pentru a afla apartenenta nodulului.

cruise

acum 10 ani

multumesc foarte frumos dl.doctor si multa sanatate va doresc

cu respect

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati, pentru inceput, medicul de familie pentru evaluare. Ulterior, probabil va fi nevoie de investigatii imagistice: ecografie, tomografie, etc, pentru a afla apartenenta nodulului.