Tiroida m-a devastat

Dezechilibrele hormonale

Postata de sms.fitzoasa cu 14 ani in urma.

am 35 ani,nu am copii ,am 3 avorturi si 10 ani de contraceptive.din momentul in care am decis sa opresc contraceptia toata viata mea a fost data peste cap.ciclul nu a venit decit dupa 45 zile in urmatoarea luna,mam ingrasat 13 kg ,m-am pricopsit cu hipertiroidism,si nu mai ramin insarcinata.I-MI SPUNE SI MIE CINEVA,CITI ANI POTI FOLOSI CONTRACEPTIVELE,PINA LA CE VIRSTA SI CARE SINT TOATE CONTRAINDICATIILE?eu in 10 ani nu m0am ingrasat deloc de la pastile.

Raspunsuri (1)

samira

acum 13 ani

buna eu am 21 de ani ma numesc samira daia nu este bine primul copil sa il dai afara pt ca mai tarziu iti pare rau,iar referitor la anticonceptionale este bine sa faci pauza la 6 luni timp de 3 luni nustiu dak ai facut asa iar 10 ani de anticonceptionale....hmmm cam mult parerea mea este 40%sa mai poti ramane insarcinata cel mai bine consulta un medic