tiroida autoimuna

Dezechilibrele hormonale

Postata de corry_biggy cu 10 ani in urma.

buna ziua.intrebare..: am tsh 4,1 si anti ATPO 94 si AntiTG 22,4...deci am tiroida autoimuna nu?pot obtine o sarcina si sa o duc la termen ?momentan iau euthirox de 50.
va multumesc.o zi buna!

Raspunsuri (1)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Da, aveti tiroidita autoimuna. Sunteti cu functie normala, dar pt ca sunteti sub tratament. In privinta sarcinii va trebui sa va consultati cu medicul endocrinolog.