Terapie cu iod radioactiv?Dupa 14 zile revin la viata normala,ma pot juca cu copii?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Mihai cu un an in urma.

Buna!Ma poate ajuta cineva?Am boala Graves Basedowa si sunt la terapie cu iod in acest moment,in a 10-a zi de izolare.Doctorul a spus 14 zile.Dupa 14 zile pot lua in brate copii,mai exact fetita de 3 luni??

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul.