Tensiune mica

Dezechilibrele hormonale

Postata de Alexandra Ioana2 cu 15 ani in urma.

In urma operatiei de tiroida, adica eram Hiper si acum sunt Hipo, am tensiune mica si ritmul batailor inimi - mic. Ce pot face?

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

Buna,

Simptomele descrise de tine sunt "normale" in cazul pacientilor cu Hipotiroidie.
Pentru aceasta afectiune va trebui sa urmezi tratament toata viata.
Ceea ce ma uimeste este faptul ca nu stii aceaste lucruri. Medicii care au luat parte la aceasta interventie nu ti-au prescris un tratament? nu ti-au dat nici un fel de indicatii?

Daca nu ai fost informata corespunzator, adreseaza-te unui medic specialiat care sa-ti administreze un tratament adecvat.
In ceea ce priveste problemele cu tensiunea si ritmul cardiac, acestea se vor regla odata cu administrarea tratamentului.

Numai bine!

Ilies2

acum 15 ani

buna,
si eu am suferit o interventie chirurgicala la nivelul tiroidei(carcinom tiroidian), mai exact mi-a fost extirpata in proportie de 75%, restul fiind distrusa cu iod radioactiv. la fel cum ti-a scris si Omnia, un medic endocrinolog trebuia sa iti prescrie tratament cu hormon tiroidian(in cazul in care esti hipotiroidica). eu urmez tratament cu eutirox, 125/zi pt tot restul vietii.
concluzia, fa-ti niste analize(TSH, Ft3, Ft4,) si cu rezultatul, adreseaza-te unui medic endocrinolog.
iti urez succes si sanatate multa

Byanka

acum 12 ani

Buna ziua...am tensiunea 9 cu 4,deobicei o am 11 cu 6..ce remedii naturale imi recomandati?dieta,etc....va multumesc...