sfatuiti-ma

Dezechilibrele hormonale

Postata de deaflo cu 12 ani in urma.

Buna ziua as avea si eu o intrebare daca se poate in urma cu 3 ani am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor micropolichistice pentru care am primit tratament dar in urma cu 1 an de zile am inceput sa iau in greutate si nu stiu care poate fi cauza va rog mult ajutati-ma.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Aly

acum 12 ani

Cat timp ai facut tratament,ce fel de tratament,cati ani ai si ce stil de viata ai?

Iuli

acum 12 ani

In acest caz, medicul endocrinolog trebuie sa va urmareasca si sa mergeti regulat la control. Mergeti la control la endocrinolog.

mihaela9922

acum 12 ani

O prietena de a mea a avut acelasi diagnostic iar medicii britanici i-au dat tratament cu siofor, in urma acestui tratament a slabit 10 kg in 5 luni acum nu mai are durerile groaznice in perioada ciclului + ca acesta s-a reglat si are menstra lunar.Urmeaza sa faca control sa vada ce tratament o sa i mai prescrie medicul ginecolog pt ca momentan face tratament impreuna cu sotul ei pt a ramane insarcinata.
Ea luase in greutate peste 20 kg intr-un an din cauza ovarelor polichistice.Nu va sfatuiesc sa urmati acelasi tratament , este bine sa mergeti la un medic ginecolog bun care sa va recomande tratament pt acest diagnostic ingasarea fiind datorata cu siguranta de diagnosticul pe care il aveti.
Aveti incredere , totul v-a reveni la normal
Sanatate multa !