sfat

Dezechilibrele hormonale

Postata de mikaela81 cu 13 ani in urma.

buna ,am fost diagnosticata cu SOP si mi sa dat ca tratament ac yaz si verospiron,dar am si hirsutism,este yaz si verospiron bun ca tratament pt ce am fost diagnosticata?ma poate sfatui cineva? e cineva in aceeasi situatie ca si mine?inainte am urmat tratament cu diane35 si androcur,dianele leam luat timp de 5luni,dar androcurul doar 2luni pt ca aveam foarte mari dureri de burta,am facut 2luni pauza,si acu mi sa schimbat tratamentul cu yaz si verospiron.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Yaz si verospiron sint mai putin puternice. Diane si andricur erau f puternice. Acum ar trebui sa iti fie mai bine.

Gabi

acum 13 ani

Intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.

andreea

acum 13 ani

Buna!
Cum iti merge cu Yaz si Verospiron?
Si eu am SOP si hirsutism si am inceput sa iau luna asta Yaz si Androcur. Ai vazut vre o schimbare cu androcurul asta?