SEDATIF PC

Dezechilibrele hormonale

Postata de yulyana10 cu 12 ani in urma.

Anul trecut merg la endocrinolog spun toate starile urate pe care le aveam (imi curgea ceva albicios din ambi sani , menstruatie in cantitati foarte mici), imi da sa fac EXAMINARE CT, Concluzii:Microadenom hipofizar 4mm trasversal si 3 mm vertical,- prolactina 632.8.
Am facut tratament 6 luni cu dostinex ,dupa tratament am repetat analizele, prolactina 100.0. din san nu mai curgea nimic , menstruatia venea normal si regulat...nu m am bucurat prea mult .
Acum o luna imi apare aceiasi problema si cu sanu si cu menstruatia fac analiza la prolactina 652.8, alta EXAMINARE CT.Concluzii;Microadenom hipofizar stationar.4mm trasversal si 2.8 mm vertical,- Deci sunt bine??.......eu am aceleasi probleme ca, acum un an.SI MEDICUL MEU ZICE CA SUNT BINE.......de necrezut.....
Dupa toate astea imi da sa fac tratament 2 sau 3 luni cu SEDATIF PC -zice ca toate problemele mele sunt pe baza de stres,
Oare imi face bine SEDATIF PC la problemele mele cu Microadenom hipofizar.
Multumesc!!

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Sedatif PC este un produs homeopat pentru stari de anxietate, emotivitate accentuata, iritabilitate, tulburari de somn.
Microadenomul hipofizar apare ca urmare a secretiei exageratea unor hormoni tropi, ca prolactina in acest caz.
Medicul endocrinolog poate preciza durata terapiei, functie de datele clinice, paraclinice.

yulyana10

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns!

b mari

acum 12 ani

cat si cum trebuie facut tratament cu sedatif pc si pe ce perioada