Sani subdezvoltati

Dezechilibrele hormonale

Postata de JoannaMi cu 10 ani in urma.

Buna ziua.
Am 18 ani ,1.60 inaltime si 48 de kg . Sanii mei sunt subdezvoltati ,nu este vorba de vre-un complex de natura psihica, cupa A imi este mare. (hipotrofie mamara am inteles ca este termenul pentru aceasta afectiune).Mama mea are un bust destul de generos,deci nu cred ca e genetic.
Exista vreun tratament hormonal ce poate fi facut ,desigur ,sub supraveghere medicala, pentru cresterea acestora ?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

dana

acum 10 ani

Consulta un endocronolog bun, aceasta anomalie poate afecta chiar si capacitatile intelectuale.