Sanatatea femeii - vulnerabilitati

Dezechilibrele hormonale

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

buna.am 21 ani si am trecut printro depresie knd am luat pentru prima oara in viata mea anticonceptionale si nam mankt 2 zile,stateam si plangeam in continuu,dar knd am vazuit cum sunt am renuntat la ele si nu stiu c sa fac acum.

Raspunsuri (3)

Adelina3392451

acum 16 ani

Buna. Daca nu suporti anticonceptionalele fizic sau psihic, ar trebui sa discuti cu iubitul tau si sa folositi o alta metoda contraceptiva; in nici un caz nu mergeti la risc; daca ai reactionat asa la utilizarea anticonceptionalelor nu vreau sa ma gandescu cum vei reactiona daca doamne fereste va trebui sa faci o intrerupere de sarcina. Mergeti impreuna la medic si cereti un sfat corect nu babisme sau sfaturi date la intamplare de oricine

Roxana22993179

acum 16 ani

buna eu cred ca ar trebui sa consulti un medic si ati va schimba anticonceptionalele. am trecut si eu printro situatie ca asta .numai ca la mine sa manifestat altfel,ameteam si aveam senzatii de voma.bafta

Corina98

acum 15 ani

da sigur ai nevoie de un consult la medic si eu aveam ameteli,senzatii de voma,stari depresive,nu aveam pofta de mancare dar mi au trecut dupa prima saptamana.bafta