Recomandari dupa operatia de scoatere a Tiroidei

Dezechilibrele hormonale

Postata de elena_psiho_85 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Mama mea a fost operata la Parhon, in data de 19 Mai 2012. I-a fost scoasa toata tiroida. Ce se intampla dupa aceasta procedura:

-prin ce stari poate trece?
-care sunt cremele care ii pot accelera cicatrizarea taieturii?
-exista vreun pansament specific pentru taietura?
-este posibil sa nu poata dormi dupa aceasta operatie? daca "da", cat timp va avea starea respectiva?
-care sunt schimbarile care vor avea loc ?
-are voie la soare?
-exista si tratamente naturiste care pot fi luate o data cu cele de la medic? Daca da, ce anume?

Multumesc si sanatate!

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 11 ani

Medicul care a recomandat interventia si chirurgul nu au raspuns la aceste intrebari?