Prolactina?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Utilizator11644609765 cu 2 ani in urma.

De la pastile psihotice, mi s-a ridicat nivelul de prolactina de la 600 unități norma, la 5000 unități. Mă îngraș foarte mult. Medicul mi-a prescris Dostinex, câte 2 pastile pe săptămână. Din păcate nu mai găsesc în farmacii Dostinex. Am găsit un complementar: Cabergoline. Intrebarea este: aș putea sa-l folosesc pe acesta? Este la fel de eficient ca Dostinex? Ori, îmi propuneți altceva eficient, ca să pot slăbi odată cu scăderea prolactinei. Mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/greseli-in-administrarea-medicamentelor_18164