Probleme

Dezechilibrele hormonale

Postata de AndreeaYlonenn cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am 18 ani si sunt fata. Ciclul meu a fost adesea neregulat dar in urma cu 3 luni cam asa se regulase,ceea ce era wow pentru mine. Ei bine cred ca l-am deochiat.. luna iulie nu mi-a venit...Problema consta in faptu ca am niste dureri asemanatoare celor menstruale,dar nu imi vine ciclul. Am avut o perioada cand urinam foarte des,si am zis ca e raceala si am avut mai multa grija sa nu mai stau in curent si au disparut urinarile dese. Dar nu stiu de ce am aceste dureri... Acum nu urinez des dar totusi simt durerile astea ,si ma simt uda incontinuu... Mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un sumar de urina si o ecografie abdominala pentru a exclude o infectie urinara. Nu este exclusa nici o infectie/inflamatie din sfera genitala( anexita, etc).

AndreeaYlonenn

acum 10 ani

Nu am usturimi la urinare iar secretiile nu au miros,doar ma simt uda in permanenta.Am fost si cam stresata in ultimul timp si eu ma consum mult,fac si sala...si tin si dieta adica am renuntat la prajeli si cat de cat la dulciuri. Am avut un hemoroid extern ,nu am fost la doctor,dar am folosit hermozon si s-a retras si nu mai am prob cu el. Mentionez ca in familia mea au fost cazuri de hem.