Probleme cu tiroida

Dezechilibrele hormonale

Postata de Ramona-Alexandra cu 16 ani in urma.

Recent mi-a fost descoperita o problema cu glanda tiroida.Nu stiu sa spun diagnosticul exact intrucat medicul endocrinolog mi-a dat ca explicatie urmatoarele :"Glanda este facuta franjuri, se autodistruge si o lasam asa".Prin urmare nu am primit niciun tratament.Imi este teama intrucat mama mea are de asemenea probleme ac***a la analize un TSH=600, nu vreau sa ajung ca ea,sau sa apara alte complicatii deoarece eu am fost operata pe creier de o tumora ,iar de la chimioterapie am facut o amenoree ptr. care am urmat o serie de tratamente hormonale.As vrea sa ajung la Parhon dar nu stiu pe mana cui sa ma las.Am auzit de dl.dr.Dumitrache si dl.dr.Demigean.Stie cineva ce fel de medici sunt?Imi poate recomanda cineva pe cel mai bun, atat ca medic cat si dpv.uman?Pun aceasta intrebare intrucat aici la Cta. am trecut prin mai multe traume medicale si nu mai am incredere.Va multumesc anticipat ca ati citit acest mesaj si daca nu cer prea mult raman in asteptarea unei recomandari.

Raspunsuri (2)

ANDREEA77

acum 16 ani

DRAGA MEA,
SI EU AM PROBLEMA CU GLANDA TIROIDA DE VREO 2 ANI DE ZILE, HORMONII NU MI SINT BALANSATI SI AM INCERCAT TOT FELUL DE VITAMINE SI ALTE LUCRURI NATURISTE. AM INCEPUT SA IAU UN MEDICAMENT NATURIST PE NUME "VITEX" SI ESTE EXTRAORDINAR DE BUN. NU ARE NICI UN EFFECT NEGATIV SI SE POATE LUA DE ORICINE. EU LOCUIESC IN STATELE UNITE IN CALIFORNIA DAR MA GINDESC CA POTI GASI SI IN ROMANIA ACEST MEDICAMENT. ESTE FACUT DINTR-O PLANTA DECI E PE CALE NATURISTA. IAI 2 PASTILE PE ZI PT. 8 SAPTAMINI SI PE URMA CITE UNA PE ZI. POTI SA IAI SI PT. UN AN DE ZILE CA NU TE AFECTEAZA LA NIMIC ALTCEVA. DE ABIA DUPA VREO 4-5 SAPTAMINI VEZI DIFERENTA IAR DUPA 3 LUNI VEZI TOTALMENTE O BALANSARE NORMALA A HORMONILOR. SCUZA-MA PT. EXPRIMARE FIIND IN AMERICA DE 24 DE ANI SE MAI UITA ROMANESTE. CIND AI TULBURARI DE HORMONI INCEPI SA AI SI PROBLEME EMOTIONANTE SI ACEST MEDICAMENT AJUTA EXTRAORDINAR DE BINE. RECOMAND LA ORICINE CU IN-BALANSARE DE HORMONI. DE FAPT AM INTELES DE LA O DOCTORITA DE AICI CA IN EUROPA SE GASESTE ACEST MEDICAMENT. ASTEPT RASPUNS SI SPER SA INCERCI ACEST TRATAMENT.
SUCCESS SI MULTA SANATATE.

daniela65111086

acum 15 ani

Poti merge si la dr Badiu sau Dr Marinescu. Multa sanatate!